تورهای استتار نظامی

استتار یکی از راهکارهای در امان ماندن از موجودات زنده و درنده یا دشمن جنگی است.پوشیده شدن و به رنگ محیط درآمدن به معنی استتار است.استتار تشخیص از طرف دشمن را تقریبا غیر ممکن میکند.

استتار نظامی :

 استفاده ازتورهای استتار یا پوشش مخفی شدن نیروهای مسلح برای محافظت در برابر نیروهای دشمن است.در عمل استتار به معنی اعمال رنگ یا استفاده از موادی است که ، اسلحه ، وسایل نقلیه ، کشتی ،هواپیما و ... را همرنگ محیط اطراف میکند.یا آن را به وسیله چیزی پنهان می نماید.

این اصطلاح در زمان جنگ جهانی اول رایج شد و به مفهوم "فریب بصری" بود.استتار به یک تاکتیک نظامی تبدیل شده است وبه طورگسترده برای کاهش خطرو غافل گیر شدن به کار میرود.بااین حال استتار یک فریب نظامی است.

استتار ابتدا به شکل ساده و با تفنگ یا ادوات جنگی صورت میگرفت .اما بعدها نیاز به نامحسوس بودن به ویژه درمورد اسلحه استفاده از رنگ ها را موجب شد.استفاده از یونیفرم در همه ارتش فراگیرشد و رنگ سبز تیره و روشن در میان سربازان رواج یافت.بسیاری از لباس های استتارقابل رویت نیستند اما اگر در نزدیکی مادون قرمز قرار بگیرند دیده میشوند.گرما ، صدا واشعه مغناطیس و حتی بو میتواند مخفی شدن را تشخیص دهد.ممکن است استتار به صورت عمدی انجام شده باشد تادشمن را فریب دهد.

تور های استار:

تورهای نظامی از نوع تور استتار برای پوشاندن وسایل نقلیه جنگی و نظامی یا ایجاد پناهگاههای سربازان در مناطق جنگی استفاده میشوند.به لحاظ رنگ این تورها باید توانایی همسان سازی با محیط را داشته باشند  و از این جهت به رنگ درختان یا خاک شبیه هستند.

تورها در ظاهر و بافت شبیه برگ درختان هستند و به هم متصل اند تا تشخیص را برای بیننده دشوار سازد.

نوعی از تورهای استتار برای پوشاندن کلاه سربازان به کار میروند.این تورها روی کلاه جنگی کشیده میشوند و آنرا هم بافت محیط اطراف نشان میدهد.

خواندن 2341 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
توربافان

توربافان بعنوان یکی از پرسابقه ترین گروه ها در صنعت تولید تورهای ایمنی ، ورزشی و قفس پرورش ماهی کشور و دارای اعتبار بالا در داخل و خارج از کشور تلاش می کند تا مناسبترین تولیدات و خدمات را در بهترین سطح در حوزه فعالیت خود ارائه دهد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره توربافان

از اينکه جامعه، توربافان را به‌عنوان شرکتی معتبر، استقبال‌کننده از تغيير و تحول، چابک، پويا، کارآفرين و ارزش‌گذار به حقوق اجتماعی می‌شناسد به‌خود می‌باليم.

تماس با توربافان

آدرس ما

  • تهران،جاده ساوه، سه راه آدران، شهرک صنعتی پاسارگاد(کاظم آباد)، خیابان کمیل، کوچه صنعت سوم، پلاک 17
  • 021-56133414
  • 021-56575518
  • 09123341435 - 09365888224