تور ماهیگیری و دریایی

تور ماهیگیری و دریایی (8)

تور ماهیگیری در دریا 

تور مورد استفاده برای صید ماهی را "تور ماهیگیری" میگویند.تور ماهیگیری از الیاف ساخته شده و مانند یک شبکه است.به تور ماهیگیری "تله ماهی"هم میگویند.رشته های تور معمولا با گره زدن یک نخ  نسبتا نازک ایجاد میشود.تورهای اولیه معمولا ازگیاهان ، الیاف کتان و دیگر مواد گیاهی ساخته میشده. است . بعد ها برای ساخت تور از پنبه هم استفاده کرده اند.تورهای ماهیگیری امروزه از نایلون ساخته میشوند . به تازگی استفاده از الیاف طبیعی مانند پشم و نخ ابریشم نیز رواج یافته است و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

تاریخچه تور ماهیگیری

تور ماهیگیری در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است.به ویژه در دوره نو سنگی.تور ماهیگیری یافت شده از آن دوران با سایر تجهیزات ماهیگیری متفاوت است . به طور مثال تورهای یافت شده در فنلاند از جنس بید و مربوط به 8300 سال پیش از میلاد است.تورهای ماهیگیری از 27000سال پیش از میلاد در کره کشف شده است و آنرا قدیمی ترین ابزار صید ماهی دانسته اند.سرخپوستان بومی آمریکایی در رودخانه کلمبیا با استفاده از سنگ به عنوان یک وزنه ماهی را صید میکرده اند.گاهی علف ها را برای فریب ماهی به حرکت درمی آوردند تا ماهی به دام بیافتد.تورهای ماهیگیری در عهد باستان به خوبی نقاشی و ثبت شده اند.در ادبیات یونان باستان  بسیار به ابزارهای ماهیگیری مانند چوب پنبه و وزنه های سربی اشاره شده است.شواهدی از ماهیگیری رومی موجود است که استفاده از تورها را نشان میدهد.یا تصویرسربازی که با شمشیر کوتاه و کلاه خود با ماهی میجنگد.تورهای ماهیگیری امروزی با گذشته تفاوت چندانی ندارندو بسیار شبیه به تورهای دوره نوسنگی هستند ،اما روشهای ماهیگیری بسیار تکامل یافته اند .

درباره توربافان

از اينکه جامعه، توربافان را به‌عنوان شرکتی معتبر، استقبال‌کننده از تغيير و تحول، چابک، پويا، کارآفرين و ارزش‌گذار به حقوق اجتماعی می‌شناسد به‌خود می‌باليم.

تماس با توربافان

آدرس ما

  • تهران،جاده ساوه، سه راه آدران، شهرک صنعتی پاسارگاد(کاظم آباد)، خیابان کمیل، کوچه صنعت سوم، پلاک 17
  • 021-56133414
  • 021-56575518
  • 09123341435 - 09365888224